HMK 490 LC HD Servis Yedek Parça

 • HİDROMEK mühendisleri tarafından çalışma koşullarının ve operatör ihtiyaçlarının titizlikle dikkate alınmasıyla tasarlanan HMK 490 LC HD, uzun çalışmalar sonucunda kullanıcıların tüm beklentilerine cevap verebilen bir paletli ekskavatör olarak piyasaya sunulmuştur.

 • Tasarım Ödüllü Seri

  Hidromek, Gen Serisi ekskavatörleri ile Ulusal ve Uluslararası kuruluşlardan birçok tasarım ödülleri almıştır. 2010 yılında yurt içinde Desing Turkey – İyi Tasarım, 2011 yılında Amerikan Good Design ve 2012 yılında Alman IF Product Design ödülleri bunlardan başlıcalarıdır. • Ağır Hizmet Tipi

  Bom, arm, kepçe, yürüyüş takımları, alt ve üst şase olmak üzere tüm konstrüksiyon ağır hizmet tipi olarak tasarlanıp üretilmiştir. Bu sayede en zorlu iş koşullarında dahi HMK 490 LC HD sorunsuz ve sürekli çalışma imkanı sağlayarak kullanıcısına maksimum verimlilik sunar.

 • Daha Fazla Konfor

  HMK 490 LC HD ekskavatör kabini, en ağır şartlarda dahi operatörün konforlu bir ortamda çalışabilmesi için özenle tasarlanmıştır.

  Kabin, operatörün rahat bir şekilde inip binmesine imkan verecek genişlikte bir kapıya sahiptir. Açılabilen ön camlar operatöre mükemmel bir görüş açısı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır

  Çalışma konforunu arttıran diğer bir özellik ise, ergonomik operatör koltuğu ve ön konsoldur. Operatörün uzun saatler boyunca yüksek performansta, yorulmadan ve konforlu bir şekilde çalışabilmesi için tasarlanan, 9 değişik pozisyonda ayarlanabilen koltuk, standart donanım olarak sunulmaktadır. Ayrıca joystick konsolu ve koltuğun birbirinden bağımsız olarak hareket edebilmesi, operatörün vücut yapısına göre en uygun pozisyonda çalışabilmesini sağlar.

  Operatörün güvenliği için koltukta emniyet kemeri bulunmaktadır. Makinenin çalışma koşulu ve üzerindeki atașman ne olursa olsun 6 adet silikon viskoz takozu sayesinde gürültü, şok ve titreşimler sönümlenerek kabine iletilmeleri engellenir. Kabin içerisindeki yüksek kapasiteli klima sayesinde en sert hava koşullarında bile operatöre istediği sıcaklıkta çalışma ortamı sağlamaktadır.

 • Düşük Yakıt Tüketimi

  Direkt enjeksiyonlu yakıt sistemi ve intercooler özelliği, yakıt ekonomisi sağlamakla birlikte, daha verimli yanma sağlayarak motorun gücünü ve tork üretimini arttırır.

 • Opera Kontrol Sistemi

  Opera, kullanım esnasında operatörün ihtiyaç duyduğu bir çok fonksiyonu bir arada toplayan ve Gen serisi ekskavatörler için özel olarak geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzüdür. Kolay okunabilen renkli TFT bilgi ekranı, ergonomik olarak operatörün kolay ulaşabileceği bir noktaya konumlandırılmış operatör konsolu ve elektronik kontrol üniteleri Opera’yı oluşturan başlıca komponentlerdir.

 • Hidromek Smartlink

  Hidromek SmartLink ile donatılmış HMK 490 LC HD paletli ekskavatörlerde, bireysel kullanıcılara ve filolara yönelik makine ve kullanımı ile ilgili birçok veri ve rapor hizmeti gibi tek bir tıkla erişilebilen özel fonksiyonlar mevcuttur. Hidromek SmartLink, makine ile ilgili verileri, GPS konumunu ve santralindeki hata kodlarını otomatik olarak alır. Bu sayede hızlı ve etkili servis destek hizmetinin sunulmasını sağlar.

 • Etkin Müşteri Desteği

  Ülke çapındaki yaygın servis noktalarında ihtiyaç anında hızlı müdahale edebilecek eğitimli teknisyen kadrosu ve mobil servis araçları ile satış sonrası hizmetler ekibi her zaman yanınızda..