01-09-2016

Tarihçe

İŞMAK TARİHÇESİ

 

İşmak Otomotiv Servis Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 1982 yılında İşmak Kollektif Şirketi olarak iş hayatına başlamıştır.

Daha çok özel firmalar, belediyeler ve şahıslara ait iş makinalarının tamir, bakım ve onarımı yapılmıştır.

1994 yılında şirket ünvanı değişmiş ve şahıs firması olarak ticari hayata devam etmiş olup 2000 yılında İşmak Otomotiv Servis Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. unvanını almıştır.

Firmamız 1995 yılında yerli makine üreticisi Hidromek A.Ş.‘nin Samsun, Ordu, Sinop yetkili servisi ve yedek parça satış hizmetlerini, 2006 yılında yerli hidrolik kırıcı imalatçısı İnan Makine Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin yetkili servis, yedek parça satışı ve kırıcı satış bayiliğini almış olup halen yetkileri devam etmektedir.

İşletmemiz, 2006 yılında Ordu Şubesini faaliyete geçirerek yetkili servis hizmetini devam ettirmekte olup bunun haricinde her türlü iş makinasının tamir, bakım ve onarım işlerini yapmaktadır.

Firmamız 19 Mayıs Sanayi Sitesinde bulunan 2 atölyesi ve yaklaşık 20 kişilik teknik ve idari kadrosu ile hidrolik, motor, şanzıman ve şase işleri ile özel firmalar, şahıslar, belediyeler, köylere hizmet götürme birlikleri,  sulama birlikleri ve diğer resmi kurumlara işyerinde ve bulunduğu yerde 5 adet servis aracı ile hizmet vermektedir.

Firmamız, makinaların servis bakım onarım sürelerinin kısaltılması için teçhizatlarının kalibrasyon ve teknolojilerini sürekli yenilemekte, teknik ekibinin eğitimlerine önem vermektedir.

Bu kapsamda verdiğimiz hizmetler, Türk Standartları Enstitüsünce “Hizmet Yeterlilik Belgesi“ ile onaylanmıştır.